Dali jsme hlavy dohromady a připravili jsme pro Vás autentický zážitek - Vínování přímo v Gruzii

Rádi Vás propojíme s Kristinou z Gruzie na dlani, která je v Gruzii jako doma a připravila pro Vás nabitý program plný vína, jídla a opravdové Gruzie.

My se staráme, Vy relaxujete!

Každý den si užijete 2 (spíše 3) degustace u různých vinařů. Kromě vína ochutnáte také typickou cha-chu.

Termín: květen - září

Maximální počet účastníků: 6 osob

1. den - Přílet do Kutaisi po půlnoci. Vyzvednutí na letišti, ubytování.

2. den - Návštěva Martvili kaňonu či Prométheových jeskyň a bývalého gruzínského sanatoria Cchaltubo. Zastávka v rodinném vinařství na degustaci vína. Přejezd do Tbilisi, společná večeře, sirné koupele a noc v Tbilisi.

3. den - Ráno po snídani nás čeká exkurze po Tbilisi a společný oběd. Poté se přesuneme do Kachetie. První zastávkou bude jedno z největších vinařství v Gruzii. Poté pojedeme ke skalnímu klášteru David Gareja a k Duhovým horám. Cestou do města lásky Signagi, což bude naše cílová destinace druhého dne, se zastavíme na ochutnávku domácích gruzínských sýrů a ve vesnici Manavi na další vínovou degustaci. Čeká nás večer v rodinné atmosféře u gruzínské paní domácí v Signagi.

4. den - Po snídani se vydáme na procházku po Signagi, kde nás samozřejmě nemine ani vínová degustace. Poté pojedeme dále Alazanskou dolinou do historického vinařství Estate Tsinandali, kde navštívíme i muzeum. Před ubytováním se zastavíme v hlavním městě Kachetie – Telavi a navštívíme místní bazar. Noc nás čeká v butikovém hotelu u Telavi, kde budeme mít degustaci místního vína s příjemnou večeří.

5. den - Po snídani se vydáme na další objevování Kachetie. Nejprve pojedeme do podzemního vinařství Kvareli na lehkou degustaci. Přejedeme do známého kláštera Nekresi, ze kterého je pohled na Alazanskou dolinu. Cestou do rodinného vinařství Chubine Winery, kde budeme ubytování v „cottegích“, navštívíme ještě jedno moderního vinařství Ikano Estate. Večer zakončíme večeří pod otevřeným nebem. Pokud nám bude počasí přát, můžeme se vykoupat v místním přírodním koupališti.

6. den - Po snídani se vydáme na prozkoumání pevnosti bývalého hlavního města Kachetie – Gremi. Přejedeme do kláštera Alaverdi, kde mají rovněž vlastní vinařství „aneb když mniši šlapou víno“.
Z příjemného klášterního prostředí se přemístíme do tradičnějšího vinařství Chateau Napareuli. Předposlední noc zůstaneme v luxusním vinařství Chateau Mere, kde nás čeká příjemná večeře s degustací místních vín.

7. den - Poslední den naše cesta povede z Telavi do Chateau Muchrani, kde nás samozřejmě rovněž čekají degustace vínaJ. Zastavíme se v Mcchetě – bývalém gruzínském hlavním městě a přejedeme k městečku Gori. Kde nás čeká noc „mezi horami“ ve vinařství s krásnými výhledy, večeří a degustací lokálního vína.

8. den - Po snídani odjezd směr Kutaisi. Cestou navštívíme poslední rodinné vinařství na oběd a samozřejmě nebude chybět ani „před odletové posilnění“ degustací vína. Poté se přesuneme na letiště.

Program se může mírně měnit zejména v závislosti na počasí a odletů a příletů na letiště.

Cena zahrnuje:

  • Komfortní ubytování
  • Stravování
  • Pohodlná přeprava po celou dobu (včetně vyzvednutí z/na letiště)
  • Průvodce po celou dobu
  • Degustace vín (a cha-chi)

Cena nezahrnuje:

  • letenky do/z Gruzie
  • pojištění

Zajímá Vás více nebo byste si chtěli svůj výlet rovnou zarezervovat? Napište nám,)